5 powodów, dla których potrzebujesz patery do ciasta

Odbierasz wymarzony tort, który zamówiłaś/-eś w cukierni miesiąc temu na ważne wydarzenie. Smaki są idealnie dobrane, wygląd się zgadza. Przywozisz go do domu i… klops. Stawiasz go na stole, a tort ginie w gąszczu talerzyków, filiżanek i miseczek. Nikt nie zauważa tortu, więc próbujesz go pokroić. Tort stoi nisko i ciężko się do niego dostać, nie zahaczając o inne przedmioty na stole. Wykrajasz nierówne kawałki i podajesz je gościom. A mogło być tak pięknie, więc zobacz nasze 5 powodów, dla których potrzebujesz patery do ciasta.

1. Wznieś swój tort na wyższy poziom

Podstawowym zadaniem każdej patery jest podniesienie ciasta. Ciasto umieszczone wyżej zawsze będzie wyglądało estetyczniej, a do tego będzie lepiej widoczne. Torty są zazwyczaj dość wysokie i wizualnie ciężkie, więc uniesienie ich doda im lekkości. Dzięki podniesieniu ciasta wyżej łatwo jest zauważyć, że to właśnie ono jest najważniejszym punktem na stole.

tort z kulkami i falami, babeczki z kremem niebieskim i różowym na paterach bird baking

Ciekawym rozwiązaniem, na przykład na ślubnych słodkich stołach, jest korzystanie z wielu pater o różnych wysokościach. Doda to przestrzeni aranżacji i pozwoli wyróżnić najważniejsze składowe. Możesz ustawić babeczki na niższych paterach (np. na tej paterze o wys. 5 cm. i tej o wys. 7,5 cm), a ciasta i torty wyżej na paterze o wys. 15 cm.

Poziomowanie pater doda objętości słodkościom i sprawi wrażenie obfitości. Umieszczenie słodkości na różnych wysokościach będzie wyglądało dużo lepiej, niż rozłożenie ich na płasko.

2. Zabezpiecz tort

Jeśli ominęła Cię moda na żart ze spadającym tortem ślubnym, to pewnie dobrze dla Twoich nerwów. Jednak warto wziąć pod uwagę, że torty to ciężkie ciasta, które lubią mieć dobre podparcie. Dlatego stabilna i mocna patera, to najlepsze co możesz zrobić, żeby przeżyć każdą imprezę spokojnie. Pamiętaj, aby niezależnie od używanej patery, umieścić tort na porządnym podkładzie. Zabezpieczy to tort przy umieszczaniu go na podstawce, a paterę zabezpieczy przed porysowaniem. U nas możesz znaleźć podkłady wielorazowe – po użyciu po prostu je umyj i używaj do woli.

Umieszczenie tortu na paterze zabezpieczy go również przed przypadkowym dotknięciem czy trąceniem. Tort, który stoi wyżej będzie lepiej widoczny, a szansa na przypadkowe uderzenie przez jednego z gości będzie mniejsza. Jest kolejny z 5 powodów, dla których potrzebujesz patery do ciasta.

3. Ułatw sobie krojenie

Krojenie tortów do łatwych nie należy. Są oczywiście różne szkoły (krojenie w trójkąty lub nowocześnie w kwadraty), ale każda z nich wymaga dobrego dostępu do tortu. Tort stojący na wysokości, ponad innymi potrawami, będzie łatwiej dostępny, a krojenie nie sprawi takiej trudności. Wymachiwanie nożem ponad stołem może dzięki temu zostać ograniczone do minimum, bo tort będzie na takiej wysokości, aby łatwo go dosięgnąć.

4. Podkreśl wygląd tortu

Oczywistym jest, że podając tort dostosowujemy go do okazji. Biały tort na ślub, a z cyferkami na urodziny. Dlaczego więc nie pójść dalej i nie dostosować też patery? Patera może być przedłużeniem tortu i nawiązywać do niego stylistyką. Możesz wybrać paterę w tym samym kolorze, co tort albo w zupełnie innym, ale ozdobić ją tak, jak tort.

Patery Bird Baking są tak zrobione, aby można było je dodatkowo ozdabiać. Patery z kolekcji Grid posiadają kratkowania, przez które możesz przeciągnąć różnorakie girlandy albo zawiesić ozdoby. Ozdobienie patery pod tort ślubny sznurem lampek doda całości uroku i podkreśli charakter tortu.

Patera z kolekcji Grid ozdobiona girlandą świąteczną.

5. Zaoszczędź miejsce

Ustawiając ciasta czy babeczki na płasko zajmujemy dużo miejsca na stole, nie wyróżniając żadnego z elementów. Dzięki poziomowaniu słodkości, poza wyróżnieniem ich, zyskujesz też miejsce. Ustawiając torty, czy babeczki na różnych paterach i poziomach zostanie więcej miejsca na samym stole i możesz bardziej poeksperymentować, np. z ustawieniem słodkiego stołu. Patery Bird Baking można nawet ustawiać jedną na drugiej, tak jak na zdjęciu poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, kiedy produkt będzie ponownie dostępny. Wpisz swój adres email poniżej.
Darmowa wysyłka od 350 zł.
Darmowa wysyłka od 350 zł. Wysyłamy w 48h.